Zełensky ostrzega: „Rosja szykuje się do ataków z użyciem broni chemicznej”

Prezydent Ukrainy połączył się dziś online z japońskim parlementem. Jak ostrzegł, Rosja przygotowuje się do ataków z użyciem broni chemicznej. Zaapelował o zaostrzenie sakcji przeciwko Moskwie. 

Dziś ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski połączył się z japońskim parlementem za pośrednictwem łącza wideo. Podczas spotkania online, rozmawiano na temat wojny na Ukrainie. Mówiono  o tym jak jeszcze mogą pomóc inne kraje w rosyjskiej inwazji.

Zełenski podziękował Japonii za postawę wśród państw Azji w reagowaniu na rosyjski atak. Przypomnijmy, rząd w Tokio przyłączył się do zachodnich sankcji. Chodzi między innymi i odcięcie wybranych rosyjskich banków od systemu SWIFT, a także zamrożenia aktywów Władimira Putina, osób z otoczenia prezydenta Rosji oraz oligarchów.

Jak wskazał Zełenski, Rosja przygotowuje się do ataków z użyciem broni chemicznej. Dlatego zaapelował o zaostrzenie sakcji przeciwko Moskwie. Jak przekazała agencja Reutera, prezydent Ukrainy wezwał Japonię do wprowadzenia embarga handlowego przeciwko Rosji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]