Ogromna obniżka podatków! Polski Ład do zmiany!

Rząd poprawi Nowy Ład. Największą zmianą będzie obniżenie podatku PIT z 17 do 12 proc. To jednak tyko część zmian.

Kwota wolna w wysokości 30 tys. zł i pierwszy próg podatkowy w wysokości 120 tys. zł pozostaną bez zmian.

Będą jednak inne rewolucyjne zmiany. Przede wszystkim czeka nas ogromna obniżka podatków z 17 do 12 proc. Skorzystają wszyscy, którzy rozliczają się w pierwszym progu podatkowym do 120 tys. zł. Tych jest znakomita większość, bo aż 25 mln Polaków.

Zniknie też tzw. ulga dla klasy średniej z której korzystało 3 mln podatników. Ulga była skomplikowana i raczej bez biura rachunkowego się nie obyło. Nadal będzie można z niej skorzystać, jeżeli komuś się to opłacało.

Rząd przewiduje też wyłączenie składki na ubezpieczenie zdrowotne z podstawy opodatkowania dla podatników na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej.

Inne, duże zmiany to powrót do dawnego rozliczenia samotnych rodziców. Osoby te będą mogły rozliczyć podatek wspólnie z dzieckiem i dwa razy skorzystać z kwoty wolnej – za siebie i za dziecko.

Koszt dla budżetu ma wynieść 15 mld zł rocznie, a zyskać na nim ma 13 mln podatników. Ustawa trafi do Sejmu po świętach wielkanocnych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]