Tuż przed inwazją przewidziała los Rosji i Putina. Madeleine Albright nie żyje

23 marca 2022 roku ikona dyplomacji Stanów Zjednoczonych przegrała walkę z rakiem. Tuż przed śmiercią ujawniła, jaka może być przyszłość Rosji i Władimira Putina.

Fot. Shutterstock

Madeleine Albright była pierwszą w historii kobietą na stanowisku sekretarza stanu USA. Niestety, 23 marca, wieku 84 lat, otoczona rodziną i przyjaciółki, Madeleine Albright przegrała walkę z rakiem.

Tuż przed inwazją Rosji na Ukrainę, Albright przewidziała, jaka będzie przyszłość Rosji i Władimira Putina. Swoje przewidywania opublikowała w felietonie na łamach „The New York Times”.

Jej słowa właśnie się sprawdzają. Napisała, ze Ukraina wcale nie będzie łatwym celem i będzie to scenariusz przypominający okupację Afganistanu w latach 80. przez Związek Radziecki. Pisała też o izolacji Władimira Putina na arenie międzynarodowej i o tym, że okryje swój kraj hańbą. Oceniła też, że inwazja „zrujnowałaby nie tylko gospodarkę jego kraju, ale także jego ciasny krąg skorumpowanych kumpli, którzy z kolei mogliby rzucić wyzwanie jego przywództwu” – to jedyne zdanie, które jeszcze nie do końca się sprawdziło.

Trafnie przepowiedziała, że wszystkie kraje zaczną szukać alternatyw dla rosyjskich surowców, co właśnie ma miejsce. Ursula von der Leyen zapowiedziała podjęcie pilnych prac w Komisji Europejskiej nad uniezależnieniem się od rosyjskiego gazu. Madeleine Albright trafnie oceniła także reakcje NATO, które wzmocniło obecność wojsk na wschodniej flance. Niedługo prezydent USA Joe Biden ma rozmawiać o stałej obecności tych sił.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]