Zmiany w podatkach! Premier przedstawił co dokładnie się zmieni

Od 1 lipca obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc.” – poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Premier: „Rosja prowadzi okrutną wojnę przeciwko Ukrainie. Żeby ocalić Ukrainę to albo Ukraina musi wygrać militarnie, albo Rosja musi zostać pokonana gospodarczo. Pokonanie gospodarcze Rosji oznacza nałożenie ogromnych sankcji„.

Naciskamy na Rosję w obszarze także ropy i gazu. I widzimy, co dzieje się na rynkach ropy i gazu na całym świecie – ceny bardzo mocno rosną. To są trudne czasy i w związku z tym przygotowujemy kolejne elementy Tarczy Antyputinowskiej, która ma przynajmniej częściowo chronić polskie rodziny przed skutkami wojny, które są okrutne na Ukrainie, ale są też bardzo niedobre w Europie i w Polsce” -mówił premier Mateusz Morawiecki.

Obniżka obejmie emerytów, rencistów, pracowników, zleceniobiorców i niektórych przedsiębiorców. Likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej.

Jak dodaje premier na proponowanych zmianach ma zyskać nawet 13 mln osób.

Premier przewiduje również wyłączenie składki na ubezpieczenie zdrowotne z podstawy opodatkownia dla podatników na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej. Dodatkowo do kowoty 8007 złotych dla rozliczających się osób na liniowej stawce podatkowej 19 proc. będzie można zaliczyć składkę zdrowotną NFZ.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]