Prowadzisz firmę i szukasz kas fiskalnych w Krakowie? Zobacz, od kiedy będziesz musiał mieć takie urządzenie w firmie!

Zdecydowana większość przedsiębiorców prowadzących sprzedaż dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej jest zobowiązana do posiadania kasy fiskalnej. Jednocześnie w życie wchodzą nowe wymogi dotyczące urządzeń. Kiedy trzeba je będzie posiadać lub wymienić? Sprawdźmy!

Fot. Materiały prasowe

Kasy fiskalne – Kraków i okolice. Gdzie je znaleźć?

Oczywiście współczesne kasy fiskalne również się zmieniają. Dziś coraz częściej to bardzo funkcjonalne urządzenia, które pozwalają na integrację np. z wykorzystywanymi w firmie systemami informatycznymi. Bogaty wybór modeli sprawi natomiast, że odpowiednie urządzenie odnajdzie każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego, czy chce je wykorzystywać np. stacjonarnie, czy w charakterze przenośnym.

Aby odnaleźć właściwe rozwiązanie, warto zwrócić się do ekspertów. Kasy fiskalne w Krakowie dostarcza np. firma Kotrak, więcej na temat oferty i możliwości przeczytasz na stronie: https://sklep.kotrak.com/kontakt-krakow,29. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować kilka aspektów funkcjonowania firmy odnoszących się zarówno do perspektywy prawnej, jak i biznesowej.

Kto musi mieć kasę fiskalną?

Zakres stosowania kas fiskalnych jest bardzo szeroki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do ich stosowania są zobligowani ci podatnicy, którzy prowadzą sprzedaż towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, lub rolników ryczałtowych. Istnieją jednak pewne nieliczne wyjątki.

Przede wszystkim wprowadzono próg w wysokości 20 000 zł obrotu w poprzednim lub bieżącym roku podatkowym (należy mieć przy tym świadomość, że niektóre grupy przedsiębiorców, np. sprzedających części do silników, sprzęt fotograficzny czy wyroby tytoniowe muszą posiadać kasę fiskalną niezależnie od obrotu).

Istnieje również kilka wyjątków: zwolnienie z kasy fiskalnej obejmuje np. firmy zajmujące się usługami finansowymi i ubezpieczeniowymi, elektronicznymi, telekomunikacyjnymi czy pocztowymi i kurierskimi.

Jakie urządzenie wybrać?

Rynek kas fiskalnych jest bardzo rozbudowany. Najtańsze modele uda się znaleźć za mniej niż tysiąc złotych. Wśród nich znajduje się również sporo propozycji małych i lekkich kas, które idealnie sprawdzą się podczas podróży służbowej czy wyjazdu na targi branżowe.

Oczywiście można znaleźć również rozbudowane i trwałe kasy stacjonarne, które zwykle wybierają większe sklepy. Koszt najbardziej rozbudowanych jednostek sięga nawet kilku tysięcy złotych. Co ważne: polskie kasy fiskalne cieszą się coraz większą renomą nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Dzięki współpracy z rodzimym dostawcą można uzyskać nie tylko sprawdzone urządzenie, ale także dostęp do odpowiedniej opieki serwisowej. Wybierając kasy fiskalne w Krakowie, warto więc zapoznać się z ofertą polskich producentów.

Od kiedy kasy fiskalne online?

Coraz częściej przedsiębiorcy zastępują tradycyjne kasy fiskalne, wymagające ręcznego raportowania, nowoczesnymi kasami fiskalnymi online. Wynika to również bezpośrednio z przepisów prawa. Urządzenie tego typu automatycznie łączy się z Centralnym Repozytorium Kas i wymienia z nim wszystkie niezbędne dane. W związku z tym wymaga także podłączenia do Internetu.

Od stycznia 2023 roku kasy fiskalne online będą musiały być wykorzystywane we wszystkich firmach. Rezygnacja z kasy fiskalnej dawnego typu musiała mieć jednak miejsce wcześniej w przypadku kilku grup przedsiębiorców. Od początku 2020 roku na kasy online musieli przejść m.in. właściciele firm zajmujących się naprawą pojazdów silnikowych i sprzedażą benzyny. W 2021 roku do tego grona dołączyli m.in. restauratorzy, hotelarze, kosmetyczki i fryzjerzy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE