Szojgu dostał zawału? „Po oskarżeniach Putina o niepowodzeniu inwazji”

Siergiej Szojgu był widziany publicznie 11 marca. Od tego dnia nikt go nie widział. Według władz Ukrainy szef MON Rosji jest w szpitalu po ataku serca. Tymczasem Rosjanie pokazują nagranie przedstawiające Szojgu podczas spotkania z kierownictwem resortu.

Fot. Twitter

Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko przekazał sensacyjne ustalenia. Podobno Siergiej Szojgu przebywa w szpitalu. „Szojgu miał atak serca. Dlatego od połowy marca nie pojawił się publicznie. Doznał ataku po oskarżeniach Putina o całkowite niepowodzenie inwazji na Ukrainę. Obecnie przechodzi rehabilitację w Głównym Wojskowym Szpitalu Klinicznym im. N. N. Burdenki”.

Na te doniesienia zareagowali Rosjanie. W sobotę rano Ministerstwo Obrony Narodowej tego kraju opublikowało w mediach społecznościowych nagranie ze Siergiejem Szojgu, który uczestniczy w spotkaniu z kierownictwem swojego resortu.

Nie ma pewności czy nagranie jest aktualne, gdyż szef MON Rosji nie mówi w nim nic na temat aktualnych wydarzeń. Przekazuje jedynie, że w związku z „specjalną operacją wojskową” na Ukrainie, konieczne jest utrzymanie dostaw broni. Przekazuje też, że dostawy wyprzedzają harmonogram, a priorytetem jest broń dalekiego zasięgu, samoloty u utrzymanie gotowości bojowej strategicznych sił jądrowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE