Najnowszy plan Rosjan. Amerykanie o inwazji

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) przedstawił raport o możliwym ataku Rosjan na Kijów. Zdaniem specjalistów, wysiłki na rzecz uzupełnienia strat nie przyniosą planu zmasowanej operacji wokół Kijowa.

Fot. Shutterstock

Rosyjski plan, by zająć stolicę Ukrainy w trzy dni nie powiódł się.

Według amerykańskich specjalistów doszło do tego, że wojska rosyjskie zeszły obecnie do defensywy przed naporem ukraińskich wojsk. Ukraincy poczynili postępy w kontrataku zdobywając tereny w obwodzie Sumskim i w okolicach Charkowa.

Rosjanie natomiast czynią powolne postępy w oblężonym i zniszczonym Mariupolu, lecz ukraińskie wojska w mieście nadal się bronią. Specjaliście z ISW twierdzą jednak, że miasto będzie musiało się poddać z powodu braku wody i żywności lub zostanie zdobyte.

Zdaniem wszystkich niezależnych obserwatorów i specjalistów, Rosja skupi się teraz na zajęciu separatystycznych republik poprzez zaatakowanie i odcięcie wojsk Ukraińskich. Plany zdobycia wschodu Ukrainy potwierdziła też Rosja. Wiceszef rosyjskiego sztabu generalnego powiedział, że armia ukraińska została osłabiona w tak znacznym stopniu, że Rosja przechodzi teraz do osiągnięcia” głównego celu, którym jest wyzwolenie Donbasu”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE