Będzie masowe szkolenie w szkołach średnich. Bez tego nie zdasz

Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiada, że każdy absolwent szkoły średniej będzie musiał umieć strzelać z krótkiej i długiej broni – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Fot. Pixabay

Wojna na Ukrainie zmusiła państwa do inwestowania w obronność i poszukiwania alternatywnych dostaw i źródeł energii. Polska już wcześniej dokonała wielu zamówień sprzętu wojskowego, a niedawno zwiększyła wydatki na obronność. To jednak nie koniec zmian.

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, przekazał w rozmowie z „DGP”, że resort planuje nauczyć uczniów szkół średnich strzelać z broni krótkiej i długiej. Przeszkolenie ze strzelania miałoby zastąpić powszechny pobór. Najprawdopodobniej zajęcia odbywałyby się w ramach Przysposobienia Obronnego lub innego przedmiotu, który miałby go zastąpić. Nie wiadomo jeszcze czy projekt przejdzie, bo pomysł jest zupełnie nowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]