Rosyjski negocjator: będzie spotkanie Putin-Zełenski

Już wkrótce może dojść do spotkania prezydentów Ukrainy i Rosji – podaje AFP powołując się na słowa głównego negocjatora delegacji rosyjskiej Władimira Miedinskiego. Co więcej, może to nastąpić równocześnie z podpisaniem traktatu pokojowego.

Fot. Pixabay

Dzisiejsze negocjacje były nazwane przez stronę rosyjską, jako „konstruktywne”. Ukraińcy przekazali jasno sformułowane stanowisko, które Rosjanie obiecali przeanalizować.

Dodatkowo Rosja zobowiązała się do podjęcia kroków w kierunku deeskalacji. Wiceminister obrony Rosji Aleksander Fomin powiedział, że Moskwa zdecydowała się „radykalnie zmniejszyć aktywność wojskową w kierunku Kijowa i Czernihowa”, co ma zwiększyć wzajemne zaufanie i stworzyć warunki do negocjacji, a ostatecznie osiągnąć porozumienie.

O spotkanie z Władimirem Putinem zabiegał Wołodymyr Zełenski, który chciał, by negocjacje odbyły się na najwyższym szczeblu. Jak się okazuje do takie spotkania rzeczywiście może dojść – Spotkanie Putina i Zełenskiego jest możliwe równocześnie z podpisaniem traktatu pokojowego – powiedział główny negocjator delegacji rosyjskiej Władimir Miedinski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]