Trafił na ten sam patrol, który niedawno wstrzymał mu uprawnienia do kierowania

W piątek rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Chełmek. Tuż przed godziną 7, na ulicy Nadwiślańskiej w Bobrku zauważyli samochód marki BMW za którego kierownicą siedział 45 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego.

Fot. Twitter

Funkcjonariusze pamiętali, że na początku marca br. zatrzymywali tego samego kierowcę za złamanie limitu prędkości (jechał z prędkością 115 km/h ulicą Krakowską w Bobrku na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h). Wówczas mężczyzna miał wstrzymane uprawnienia do kierowania na trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50km/h.

W związku z powyższym funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli potwierdzili swoje spostrzeżenie. 45 – latek został poinformowany, że teraz uprawnienia do kierowania zostają mu – zgodnie z kodeksem – wstrzymane na sześć miesięcy. W tym celu zostanie przesłany stosowny wniosek do Starostwa Powiatowego w Chrzanowie (właściwego dla miejsca zamieszkania kierowcy). Natomiast kolejne tego typu wykroczenie będzie się wiązało z całkowitym cofnięciem uprawnień do kierowania i koniecznością zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE