Z ostatniej chwili! Polska sama wprowadza sankcję przeciw Rosji!

Polska, nie czekając na decyzję pozostałych krajów Unii Europejskiej, sama nałoży sankcje na Rosję.

Rada Ministrów przyjęła projekt umożliwiający mrożenie majątków podmiotów wspierających Rosję i pozwalający na wprowadzenie krajowych sankcji. To jednak nie wszystko.

Rzecznik rządu Piotr Müller dopytywany był o szczegóły projektu. Okazało się, że proponowane przepisy zakładają też zakaz importu węgla. Taką propozycję złożyło Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Obowiązywać będzie nie tylko państwowych gigantów, którzy sprowadzają węgiel do celów przemysłowych, ale również podmiotów prywatnych. Rzecznik powiedział, że weryfikacją będzie zajmowała się służba celna.

Powołując się na klauzulę bezpieczeństwa poszliśmy o krok dalej w tych przepisach. Wpisaliśmy przepisy, które blokują na poziomie krajowym import węgla z Rosji. To zostanie wpisane wprost do ustawy. Zdajemy sobie sprawę, że może budzić to wątpliwości prawne. Niestety uzasadnione wątpliwości, ale nie możemy dalej czekać na reakcję UE w tym zakresie – powiedział Piotr Müller.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]