Protestował pod domem Kaczyńskiego. Sąd nakazał wypłacenie mu 10 tys. zł!

 

Sąd nakazał wypłacenie odszkodowania w wysokości 10 tys. zł za zatrzymanie mężczyzny, który protestował pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Zatrzymanie sąd uznał za bezzasadne.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Arkadiusz Szczurek z Lotnej Brygady Opozycji, otrzymał pomyślny dla siebie wyrok. Sąd nakazał wypłacenie mu 10 tys. zł za bezzasadne zatrzymanie. Do zdarzenia doszło w październiku 2020 roku, kiedy aktywista protestował pod domem Jarosława Kaczyńskiego po wyroku Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji.

To kolejne już w tym tygodniu odszkodowanie za bezzasadne zatrzymanie. W poniedziałek ten sam sąd przyznał Arkadiuszowi Szczurkowi odszkodowanie w wysokości 4 tys. zł za inne zatrzymanie. Wtedy wspiął się na pomnik smoleński z flagą Unii Europejskiej.

Sąd uznał w uzasadnieniu, że 10 tys. zł to kwota „niewygórowana” oraz, że „nie może być zgody na odbieranie obywatelom ich praw zagwarantowanych w Konstytucji i obowiązujących Polskę przepisów prawa międzynarodowego, w tym w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]