Znany aktor z zarzutami. Grozi mu nawet więzienie

Znany aktor Piotr Z. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty zniesławienia i znieważenia. Chodzi o słowa, jakich użył względem rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Fot. Fryta 73, CC BY-SA 2.0 / Wikipedia

Chodzi o słowa, jakich użył Piotr Z. na początku listopada zeszłego roku. Na jednym portali społecznościowych opublikował on zdjęcie rzeczniczki SG por. Anny Michalskiej, które podpisał: „Pani 'rzecznik’ Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”. Wpis usunął, ale jak wiadomo w sieci nic nie ginie. Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedział, że zgłosi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i to najprawdopodobniej właśnie z ramienia tej organizacji zawiadomienie zostało wysłane.

Aktor złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Potwierdził to w rozmowie z Plejadą, gdzie wyjaśnił, że „Pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli”.

Za znieważenie funkcjonariusza grozi nawet do roku pozbawienia wolności, kara ograniczenia wolności lub grzywna.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]