Rosja może nałożyć sankcje na PiS. „I tych, którzy na nich głosują”

Rosja nałoży sankcje na Prawo i Sprawiedliwość oraz wyborców tej partii? Z takim pomysłem wyszedł Dmitrij Miedwiediew w odpowiedzi na wypowiedź polskiego premiera.

Fot. Shutterstock

Mateusz Morawiecki tłumaczył, że rubel wrócił do kursu sprzed wojny. Oznacza to według niego, że rosyjska gospodarka obroniła się przed obostrzeniami. Zaapelował, by wprowadzić nowe, zdecydowane sankcje. – Zaproponowaliśmy na ostatniej Radzie Europejskiej sankcje także na wszystkich członków partii Jedna Rosja – partii Putina. To nie tylko on jest odpowiedzialny, wszyscy są współodpowiedzialni. Ci, którzy milczą, ci, którzy wspierają Putina – mówił polski Premier.

Na te słowa odpowiedział były prezydent Rosji, a także wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew. – W odpowiedzi na inicjatywę polskiego pseudo-premiera Morawieckiego, który z powodu rusofobii kompletnie wypadł z torów i zaproponował nałożenie sankcji na wszystkich członków partii Jedna Rosja, możemy rozważyć nałożenie symetrycznych sankcji na wszystkich członków i ogólnie wszystkich tych, którzy głosują na Prawo i Sprawiedliwość – ostrzegł Miedwiediew, cytowany przez agencje TASS.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]