Rosyjskie MSZ twierdzi, że masakra w Buczy to prowokacja… NATO i USA

Rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Maria Zacharowa poinformowała w wywiadzie telewizyjny, że zdjęcia zabitych w Buczy cywilów to jedynie prowokacja Stanów Zjednoczonych i NATO. Jak dodaje, to spisek, który ma na celu zniszczenie reputacji Rosji. 

Wczoraj ukraińskie władze i dziennikarze opublikowali wstrząsające zdjęcia i nagrania z Buczy. Na fotografiach widać dziesiątki ciał na ulicach, masowe groby i zastrzelonych ludzi ze związanymi rękoma. To jedna z największych zbrodni na Ukrainie.Kijów już oficjalnie powiadomił o sprawie Międzynarodowy Trybunał Karny.

Jednak zdaniem Rosji to jedynie…prowokacja. Jak przekazała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, za przygotowaniem tych fotografii stoją Stany Zjednoczone i NATO. Zacharowa dodaje, że cała sytuacja to jedynie spisek, ktry ma na celu zniszczenie reputacji Rosji.

„To, że oświadczenia w sprawie Rosji zostały wydane tuż po tym, jak opublikowano te zdjęcia, bez wątpliwości świadczy o tym, kto je zlecił.”

– stwierdziła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przypomnijmy, Rosyjski Komitet Śledczy wydał już komunikat o wszczęciu śledztwa dotyczącego „fałszywych” informacji na temat Buczy. Jak twierdzi komitet, rozprzestrzenia je Ukraina.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]