Światowy gigant wchodzi do Polski. 10 lat temu się nie udało

Wiele osób może się zdziwić, ale eBay de facto nie działa w Polsce na pełny gwizdek. 10 lat temu wejście w rynek internetowej sprzedaży nie skończyło się dla giganta pomyślnie.

eBay wraca do Polski – poinformowała w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe. pl Lorna Dunne, Head of EU Cross Border Trade Sellers w eBay.

Platforma działa na ebay.pl od 2005 roku. Początkowo całkiem dobrze sobie radziła. Nie wytrzymała jednak konkurencji ze strony Allegro, które wtedy rozwijało się w bardzo szybkim tempie, a teraz jest gigantem z którym należy się liczyć.

Obecnie poprzez eBay sprzedaje tysiące Polaków, jednak jest to tylko eksport. Polski klient kupuje bowiem na eBayu rzeczy z zagranicy. Teraz rynek polskich produktów zostanie udostępniony polskiemu klientowi. Dzięki temu osoby robiące zakupy na eBayu będą mieli porównanie z rodzimego rynku i rynku zagranicznego, co pozwoli im na podejmowanie lepszych decyzji zakupowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]