To on może być odpowiedzialny za mord cywilów m.in. w Buczy! Specjalna grupa ustaliła nazwisko dowódcy

Wolontariusze z portalu InformNapalm poinformowali, że udało się ustalić tożsamość rosyjskiego dowódcy, który miał być odpowiedzialny za mord cywilów w Buczy,  Hostomelu i Ozieru. 

Portal InformNapalm poinformował w mediach społecznościowych, że jego wolontariuszom udało się odkryć tożsamość rosyjskiego dowódcy odpowiedzialnego za mord cywilów w Hostomelu, Buczy i Ozieru. Jak tłumaczy portal, mieli oni bardzo dużo szczęścia, ponieważ taka identyfikacja jest niezwykle trudna i czasochłonna.

InformNapal tłumaczy, że poznanie tożsamości rosyjskiego dowódcy umożliwił 40-sekundowy wywiad, jakiego mężczyzna udzielił w propagandowej telewizji „Russia Today”. Miałby to być Aleksiej Bakumienko pochodzący z Władywostoku. W trakcie rozmowy wojskowy ubrany w kominiarkę informował, że teren od rzeki Irpień w kierunku Kijowa jest zajęty przez Rosjan. Mężczyzna mówił też o „oczyszczaniu wiosek”.

„Mój pradziadek walczył w II Wojnie Światowej i do 1953 roku gnał po ukraińskich lasach złe duchy faszystowskie zwane banderowcami. Teraz jestem jego następcą.”

-opowiadał. Co istotne, miał być on odpowiedzialny nie tylko za mordy na cywilach pod Kijowem, ale również w ataki rakietowe na Ukrainę, prowadzone na terytorium Białorusi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]