Kiedy przełomowy moment wojny na Ukrainie? Amerykanie przewidują

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną oszacował, kiedy może nastąpić kluczowy moment wojny na Ukrainie. Chodzi o bitwę o Słowiańsk.

W poniedziałkowym raporcie amerykański Instytut Studiów nad Wojną ocenił, że bitwa o Słowiańsk, do zdobycia którego dążą rosyjskie wojska, będzie przełomowym momentem wojny w Ukrainie. Jak dodają eksperci, opanowanie tego miasta stworzy Rosjanom możliwość otoczenia ukraińskich sił w Donbasie.

Zdaniem naukowców z Instytutu, kiedy Rosjanie podbiją Słowiańsk następnie będą mogły próbować połączyć się z siłami walczącymi w Rubiżnem w obwodzie ługański. Innym wariantem jest przesunięcie się w kierunku Gorłówki i Doniecka, co umożliwili szersze okrążenia sił ukraińskich.

Jak jednak ocenia amerykański Instytut, dotychczasowe postępy rosyjskiego wojska są mocno ograniczone. Wszystko m.in. ze względu na problemy z zaopatrzeniem, brakuje sprzętu czy jedzenia. Co również istotne, nie został też zrealizowany kluczowy cel na tym kierunku operacyjnym, czyli zdobycie Mariupola nad Morzem Azowskim.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]