Posłanka PiS krytykuje postępowanie UE wobec Rosji. Proponuje dodatkowe sankcje

Posłanka Joanna Lichocka zabrała głos w sprawie sytuacji na Ukrainie. Zwróciła uwagę na to, że powinno się zaostrzyć sankcje wobec Rosji. Zaproponowała między innymi odcięcie ich od systemu bankowego oraz zakaz wjazdu do UE. 

Gościem porannego programu na antenie Polskiego Radia 24 była dziś posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. Tematem była oczywiście wojna z Ukrainą, wywołana przez Rosję. Posłanka stanowczo stwierdziła, że sankcje, które są obecnie wprowadzone przez unię, nie są wystarczające.

Zaznaczyła, że zasmucający jest fakt, że Niemcy czy Francja, ale także część klasy politycznej w Polsce, nie chce zmienić „ugodowego stanowiska wobec Rosji”. Jak wyjaśniła, chodzi jej przede wszystkim o Platformę Obywatelską i Donalda Tuska, który jest szefem Europejskiej Partii Ludowej.

Joanna Lichocka zaproponowała więc nowe sankcje, które, jej zdaniem, faktycznie mogą wpłynąć na Rosję. Chodzi między innymi o całkowite odcięcie Rosji od systemu bankowego oraz zakaz importu ropy, gazu i węgla z tego kraju. Posłanka uważa także, że powinno się zakazać wjazdu do Unii Europejskiej wszystkim obywatelom Rosji.

„Rozumiemy to, że w różnych państwach ze względu na ich uzależnienie od tych surowców może to trwać trochę dłużej, ale przynajmniej taka zdecydowana, jednoznaczna, polityczna decyzja z konkretnymi datami powinna już zapaść we wszystkich państwach UE.”

– wyjaśniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]