Rosyjska brygada, która odpowiedzialna jest za masakrę w Buczy, planuje powrót na Ukrainę!

Jak informuje ukraiński wywiad wojskowy, brygada z Rosji, która jest odpowiedzialna za mord na cywilach w Buczy, powróci na Ukrainę. Co istotne, stanie się to bez żadnej rotacji żołnierzy. 

Rosyjska 64 Samodzielna Brygada Strzelców Zmotoryzowanych, wchodząca w skład 35 Armii, która jest odpowiedzialna za masakrę cywilów w podkijowskiej Buczy, została wycofana z Ukrainy na Białoruś i znajdowała się w pobliżu Mozyrza. Jak się jednak okazuje, po dwudniowym odpoczynku, żołnierze mają wrócić na Ukrainę.

Jak uważa ukraiński wywiad wojskowy, brygada trafi do strefy walk, prawdopodobnie w obwodzie charkowskim. Służby ostrzegają, że jest to brygada od „zadań specjalnych i niewykluczone, że zbrodnie ludobójstwa zostaną powtórzone w innych miastach.

Sztab dodaje, że w intencji żołnierzy leży zastraszenie ludności w miatach Ukrainy i zutylizowanie niepotrzebnych świadków. Jak wyjaśnia wywiad,  chodzi o przerzucenie wojskowych na front w tym miejscu, gdzie nie będą mieli oni szans na przeżycie. Dzięki temu uniknąć mogą sytuacji, kiedy w przyszłości mieliby skladać zeznania przed sądem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE