KE pozywa 10 państw! Wśród nich Polska!

Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej 10 krajów, w tym również Polskę. Wszystko ze względu na niewzdrożenie unijnego kodeksu łączności elektronicznej. 

Polska wraz z 9 innymi krajami została pozwana przez Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi o niewdrożenie unijnego kodeksu łączności elektronicznej. Oprócz Polski na liście znalazły się także Chorwacja, Hiszpania, Łotwa, Litwa, Irlandia, Portugalia, Rumunia, Szwecja i Słowenia.

Jak tłumaczy KE, pozew do TSUE został skierowany w związku z brakiem pełnej transpozycji do prawa krajowego unijnego kodeksu łączności elektronicznej i poinformowania Komisji Europejskiej o tym, w jaki sposób środki krajowe go transponują. Termin minął 21 grudnia 2020 roku.

Głos w sprawie zabrał już wiceminister ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński. W rozmowie z Interią zapewnił, że wiedział, że takie kroki zostaną podjęte, a Polska jest w stałym kontakcie z KE. Zaznaczył także, że przepisy są na ostatniej prostej,  a gdy tylko wejdą one w życie, kara zostanie wycofana.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]