Mateusz Morawiecki ostrzega: „To ostatni dzwonek dla Europy”

Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny zaapelował do Unii Europejskiej, aby zaostrzyć sankcje wobec Rosji. Zażądał natychmiastowego zwołania Rady Europejskiej. Jak tłumaczy, to może być ostatni dzwonek.

Mateusz Morawiecki mówił dziś o bardzo ciężkiej sytuacji na Ukrainie, która została bestialsko zaatakowana przez Rosję. Nikt już nie ma wątpliwości, że to czego dokonują rosyjscy żołnierze to barbarzyńskie zbrodnie, które absolutnie nie powinny się wydarzyć. UE wprowadziła sankcje na Rosje, jednak, jak uważa polski rząd, są one niewystarczające.

Dziś Mateusz Morawiecki wezwał do pilnego zwołania Rady Europejskiej, która powinna zająć się zwiększeniem sankcji wobec państwa Putina. Jak tłumaczy premier, to może być ostatni dzwonek.  Dlatego należy między innymi natychmiast dokonać konfiskaty mienia rosyjskich oligarchów i zasobów Rosji w zachodnich bankach

„Kurs rubla na poziomie sprzed wojny świadczy, że Rosja niewiele traci w wyniku dotychczasowych pakietów. Chyba wszyscy zadajemy sobie jedno pytanie.Czy naprawdę trzeba było czekać na masakrę w Buczy? Czy trzeba było czekać na obrazy rosyjskiego bestialstwa, obrazy torturowanych, gwałconych, okrutnie mordowanych niewinnych cywilów?”

– pytał premier Morawiecki. Jak dodał, mamy do czynienia z bestialstwem, którego Europa nie widziała od zbrodni Hitlera i Stalina. Dlatego nie może być miejsca na wahanie. Teraz trzeba działać i pokazać, ile warte jest nasze człowieczeństwo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]