Ukraińskie media: Co trzeci żołnierz z mordu w Buczy walczył w Syrii

Jak informują ukraińskie media, średnio co trzeci rosyjski wojskowy z brygady, która jest odpowiedzialna za mord w Buczy, walczył wcześniej w Syrii. Dziennikarze podkreślają, że przedział wiekowy wojskowych to 20-25 lat. 

Podczas bestialskich zbrodni w Buczy, Irpieniu i Hostomlu zginęło setki cywilów. Według danych ukraińskiego wywiadu w masakrze brali udział członkowie 155 Brygady Piechoty Morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej.

Teraz ukraiński portal Slidstwo.Info przeanalizował listę członków tej brygady. Jak się okazuje, średnio co trzeci rosyjski wojskowy walczył w Syrii, broniąc reżimu Baszara el- Asada. Pozostali nie mogli uczestniczyć w wojnie w Syrii ze względu na swój wiek. Byli byli za młodzi.

Jak dodają dziennikarze, średnia wieku żołnierzy z 155 brygady piechoty morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej to 20-25 lat. Młodzi żołnierze chwalili się nawet w mediach społecznościowych, że grożą Ukraińcom zabójstwami i torturami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]