Wiadomo, kiedy wypłata 14 emerytury!

Mateusz Morawiecki ogłosił dziś, że wypłata czternastej emerytury będzie w drugiej połowie roku. Jak wyjaśnił, przez lata seniorzy byli poszkodowani i źle traktowani, więc rząd musi teraz to naprawić. 

Dziś Mateusz Morawiecki razem z minister rodziny Marleną Maląg pojawił się w Dziennym Domem „Senior plus” w Woli Karczewskiej na Mazowszu. Podczas spotkania dziękował seniorom za dobro, ciężką pracę dla ojczyczny oraz doświadczenie. Zwrócił także uwagę na temat czternastej emerytury.

Jak podkreślił, przez lata polscy seniorzy byli źle traktowani i teraz w końcu rząd może naprawić krok po kroku błędy poprzedniego rządu. Dlatego również w tym roku wypłacona zostanie czternasta emetrytura. Będzie to mieć miejsce w drugiej połowie 2022 roku.

Jak wcześniej informował resort rodziny wypłata czternastej emerytury będzie przebiegać na podobnych zasadach jak w ubiegłym roku. Wtedy również jesienią dodatkowe świadczenie otrzymało ok. 9,1 milonów emerytów i rencistów. Z nich w pełnej wysokości otrzymało wypłatę niemal 8 milionów osób.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]