Prezydent Ukrainy apeluje o zwiększenie sankcji wobec Rosji

Podczas nagrania opublikowanego w środę wieczorem w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy po raz kolejny zaapelował o zwiększenie sankcji wobec Rosji. Jak tłumaczy, jeśli to się nie stanie, Rosja uzna to za przyzwolenie, by iść dalej. 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał w środę wieczorem w mediach społecznościowych, że nowe sankcje wobec Rosji nie za wystarczające, aby Władimir Putin zaczął poważnie myśleć o pokoju z Ukrainą. Tłumaczy, że jeśli nie będzie naprawdę potężnego pakietu sankcji, Rosja uzna to za przyzwolenie na to, aby pójść dalej.

Prezydent Ukrainy uważa, że sankcje, które obecnie funkcjonują nie są współmierne do zła, jakie wyrządza Rosja. Dlatego Władymyr Zełensky po raz kolejny apeluje do embarga na dostawy rosyjskiej ropy. Zapowiedział też, że będzie wciąż nalegać na całkowitą blokadę rosyjskiego systemu bankowego w międzynarodowym systemie finansowym.

Przypomnijmy, Zachód ogłosił nowy pakiet sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. Blokowane są między innymi nowe inwestycje w Rosji, nakładane są także restrykcje wobec kilku systemowych banków w Rosji. Poza tym dodano również bezpośrednie sankcje personalne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]