Rosjanie ostrzelali szpital. Kilkadziesiąt osób spłonęło żywcem

Dramatyczne informacje z Ukrainy. Jak poinformował mer Mariupola, w oblężonym przez wojska rosyjskie mieście spłonęło żywcem prawie 50 osób. Nie przekazał jednak, kiedy dokładnie do tego doszło.


Kolejne doniesienia z Ukrainy, gdzie od ponad miesiąca trwa wojna rozpętana przez Rosję. W środę wieczorem mer Mariupola Wadym Bojczenko poinformował, że w Rosjanie ostrzelali jeden ze szpitali dziecięcych, w którym przebywali cywile. Spłonęło żywcem niemal 50 osób.

Mer Mariupola nie sprecyzował jednak, kiedy dokładnie miało to miejsce. Dodał także, że tylko ze wstępnych ocen, w Mariupolu od początku wojny zginęło już około 5 tysięcy ludzi, z czego 210 to dzieci.

W Mariupolu uszkodzone zostało już prawie 90 procent infrastruktury. Jak informowała wczoraj rada miasta, żołnierze z Rosji  zaczęli palić zwłoki zabitych w mobilnych krematoriach. Ich celem jest tuszowanie zbrodni popełnianych na Ukrainie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]