Hakerzy zaatakowali rosyjski YouTube. Użytkownicy wciąż są pozbawieni dostępu do swoich kont

Wczoraj hakerzy przejęli kontrole nad rosyjską wersją YouTube, czyli RUTUBE. Atak jest na tyle poważny, że użytkownicy już drugi dzień nie mają dostępu do swoich kont. 

Fot. Pixabay

9 maja, w Dzień Zwycięstwa, czyli wyjątkowy dla Rosji dzień, kiedy obchodzą wygraną ZSSR z Niemcami podczas II wojny światowej, hakerzy przejęli kontrolę nad RUTUBE, czyli rosyjskim odpowiednikiem serwisu YouTube. Miała tam być dostępna transmisja z defilady, a także wystąpienie Władimira Putina.

Tak się jednak nie stało. I jak się okazuje, to jeden z największych ataków w historii. Do tej pory użytkownicy są pozbawieni dostępu do swoich kont na RUTUBE.  Na stronie głównej serwisu od wczorjaszego poranka widoczna jest informacja, że z powodów technicznych serwis jest na razie niedostępny. Administratorzy przyznają, że praca nad przywróceniem dostępu do serwisu może potrwać dłużej, niż początkowo zakładano.

To jednak nie jedyny atak hakerski, do jakiego doszło w dniu obchodów Dnia Zwycięstwa. Włamano się także do rosyjskiej telewizji satelitarnej i zmieniono ramówkę.  W programie TV zamiast nazw poszczególnych programów widzowie widzieli napisy: „Na waszych rękach jest krew tysięcy Ukraińców i setek zamordowanych dzieci”, „Telewizja i władze kłamią” czy „Nie dla wojny”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]