Łukaszenka grozi Polsce: „Nie takim już łamaliśmy rogi”

Podczas wywiadu dla reżimowej białoruskiej telewizji dziennikarka zapytała Aleksandra Łukaszenkę o „napaść Polski na Białoruś”. Dowódca z Białorusi od razu zaczął grozić Polsce, mówiąc, że „nie takim już łamali nogę”. Z kolei dziennikarce zalecił, aby tego tak „nie przeżywała”.

Podczas obchodów Dnia Zwycięstwa w Mińsku, dziennikarka reżimowej białoruskiej telewizji zapytała Aleksandra Łukaszenkę o… możliwość napaści Polski na Białoruś. Jak tłumaczyła, ”straszy się” tym w internecie. Białoruskiego przywódcę najwyraźniej to pytanie mocno zdenerwowało.

”Niech tylko spróbują napaść, no niech spróbują. Pani wie, że nie takim już „łamaliśmy rogi”. Dlatego jeśli oni chcą spróbować, to proszę.”

-komentował Łukaszenka. Dodał, że sytuacja jest na bieżąco obserwowana, ponieważ, jak przekazał swoim żołnierzom, „nie może dopuścić, by powtórzyć 1941 rok”. Dlatego jeśli tylko będzie trzeba, Białoruś odpowiednio „odpowie”.

Nie obyło się jednak bez kilku bezpośrednich słów do dziennikarki. Łukaszenka stwierdził, że kobieta nie powinna tak tego przezywać, bo… jej zadaniem jest rodzenie dzieci i ich wychowywanie. A o wszystko inne to nie jej decyzja.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE