Rosjanie na terenie dawnej kolonii karnej przetrzymują ok. 3 tysięcy mieszkańców!

Kolejne dramatyczne doniesienia z Ukrainy. W miejscowości Ołeniwka wojska rosyjskie przetrzymują na terenie byłej kolonii karnej około 3 tysięcy mieszkańców Mariupola i okolic.

Doradca mera Mariupola informuje, że w miejscowości Ołeniwka w obwodzie donieckim wojska rosyjskie przetrzymują około 3 tysięcy mieszkańców Mariupola i okolic. Petro Andriuszczenko tłumaczy, że są to osoby, które nie przeszły „filtracji” i uznawani są za „nieprawomyślnych”.

Wszystko to ma miejsce na terenie byłej kolonii karnej numer 52. Mają być tam przetrzymywani krewni ukraińskich wojskowych, a także aktywiści, dziennikarze i ludzie, którzy „po prostu wzbudzili podejrzenia”. Jako przykład mer podaje tatuaż o wydźwięku patriotycznym. Przetrzymywanym ludziom
brakuje wody i jedzenia, a z toalety mogą skorzystać raz dziennie. Oprócz tego codziennie poddawani są torturom.

Co istotne, miejsce to przygotowane było planowo dla maksymalnej liczby osób 850. Dlatego jest duży tłok i przetrzymywani mieszkańcy nie mogą się nawet położyć. Jedynym rozwiązaniem jest stanie lub siedzenie. Doradca mera przypomniał , że Ołeniwka leży w części obwodu donieckiego, znajdującej się od 2014 roku pod kontrolą prorosyjskich separatystów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]