Płonie rosyjski okręt! To jedna z najnowszych jednostek w rosyjskiej flocie!

Przedstawiciel władz obwodu odeskiego poinformował, że na rosyjskim okręcie Wsiewołod Bobrow na Morzu Czarnym wybuchł pożar. Jak podkreślił, to wszystko „dzięki działaniom żołnierzy ukraińskich”. 

Płonie rosyjski okręt zaopatrzenia marynarki wojennej Rosji. Informację o pożarze statku Wsiewołod Bobrow przekazał szef władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Jak podkreśla, to jeden z najnowsych jednostek w rosyjskiej flocie.

Bratczuk wyjaśnił, że pożar wybuchł „dzięki działaniom żołnierzy ukraińskich”. Okręt znajdował się w pobliżu Wyspy Węży, na Morzu Czarnym. Na Telegramie dodał, że rosyjskie wojska chcą uczynić z Wyspy Węży swój przyczółek. Przez to stworzą jeszcze większe zagrożenie dla Odessy i obwodu odeskiego.

Wcześniej ukraińskie media podały, że palący się okręt wsparcia logistycznego projektu 23120 to właśnie najprawdopodobniej Wsiewołod Bobrow lub Elbrus. Jednostki tego projektu służą do przechowywania i transportu ładunków, słodkiej wody i amunicji, a także dostarczania zaopatrzenia dla innych okrętów. Mogą również wykonywać misje ratownicze.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]