Polska w finale Eurowizji!

Wczoraj odbył się drugi półfinał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Polskę reprezentował Krystian Ochman, zwycięzca programu The Voice of Poland. Udało się mu przejść do finału. 

W środę poznaliśmy pierwszych finalistów tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Natomiast wczoraj odbyły się drugie półfinały, podczas których zaprezentował się Polak Krystian Ochman. Z piosenką „River” wystąpił jako czternasty. Utwór jest jego siódmym singlem z debiutanckiej płyty. Skomponowany został przez Ochamana, Adama Wiśniewskiego, Mikołaja Trybulec i Ashley Hicklin.

Co istotne, to pierwszy raz od 2017 roku, gdy reprezentantowi Polski udało się dostać do finału. Do tej pory najlepszy wynik podczas Eurowizji otrzymała Edyta Górniak zajmując drugie miejsce. W 2003 roku Ich Troje zajęło siódme miejsce, a w 2016 Michał Szpak ósme.

Poza Polską do finału wczoraj dostali się reprezentaci: Belgii, Czech, Azerbejdżanu, Finlandii, Estonii, Australii, Szwecji, Rumunii i Serbii. W środę natomiast przeszli do ostatecznej rozgrywki wokaliści ze Szwajcarii, Armenii, Islandii, Litwy, Portugalii, Norwegii, Grecji, Ukrainy, Mołdawii i Holandii.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE