Żona prezydenta Ukrainy dziękuje Polakom: „Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy”

Ołena Zełenska opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym podziękowała Polakom za pomoc, jakiej udzielamy uchodźcom. Wyliczyła, co nasz kraj robi dla Ukrainy. Podkreśliła również, że „z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy”. 

Żona prezydenta Ukrainy opublikowała w mediach społecznościowych specjalnie skierowany do Polaków wpis. Ołena Zełenska podziękowała za wszelkie wsparcie, jakiej udzielamy uchodźcom. Opisała w poście również rozmowę z Agatą Konrhauser-Dudą, dotyczącą polskiej pomocy.

„Polska nie tylko przyjęła najwięcej naszych uchodźców (ponad 3 miliony, to jakby przyjechały trzy miasta), ale też przyznała im prawo do leczenia i edukacji. W szkołach polskich jest już ponad 200 tysięcy naszych uczniów”

-napisała Zełenska. Swój wpis zakończyła kolejnymi podziękowaniami. Jak podkreśliła, to co Polacy robią dla Ukrainy, to więcej niż pomoc. A z takimi przyjaciółmi jej kraj na pewno zwycięży walkę z Rosjanami.

Przypomnijmy, 24 lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Mężczyźni pozostali w swoim kraju, by walczyć o jego przyszłość, natomiast matki i dzieci uciekli przed wojną, między innymi do Polski. Jednym z najbardziej zniszczonych miast na Ukrainie jest Mariupol, gdzie przetrzymywani są również cywile.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE