Dwulatka „wyrwała się” ojcu. Wpadła pod samochód

14 maja 2022 r. o godzinie 16 służby ratunkowe interweniowały w związku z potrąceniem dwuletniego dziecka przez samochód osobowy. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w Jawiszowicach na jednym z parkingów osiedlowych.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak wstępnie ustalili policjanci 30-letnia mieszkanka Jawiszowic kierując samochodem marki Audi wyjeżdżając z parkingu potrąciła 2-letnią dziewczynkę. Małoletnia wybiegła zza innego samochodu wprost pod koła audi. W wyniku potrącenia dwulatka doznała urazu głowy. Została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie.

Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia dziewczynka znajdowała się pod opieką 30-letniego ojca, mieszkańca Jawiszowic. Mężczyzna był trzeźwy. Oświadczył, że trzymając córkę za rękę szedł z nią na plac zabaw. W pewnej chwili dziecko wyrwało mu się i pobiegło w stronę zaparkowanych samochodów.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o zapewnienie odpowiedniej opieki małym dzieciom. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń rodzic lub opiekun, który mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany. W przypadku stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego przez rodzica lub opiekuna,  Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE