Prezydent Węgier z wizytą w Polsce!

Nowa prezydent Węgier przyleciała z wizytą do Polski. W południe w Belwederze przywitał ją Andrzej Duda. To pierwsza wizyta Katalin Novak w naszym kraju. 

10 marca 2022 roku na prezydenta Węgier wybrano Katalin Novak. Kilka dni później kobieta podczas przemówienia inauguracyjnego podkreślała, że Węgry potępiają rosyjską agresję. Jak tłumaczyła, to nie jest „ich” wojna, ale toczona również przeciwko Węgrom, którzy pragną pokoju i bezpieczeństwa.

Dziś Katalin Novak przyleciała z pierwszą, roboczą wizytą do Polski. To pierwsza tego typu wizyta węgierskiej przywódczyni. W południe prezydent Andrzej Duda powitał kobietę w Belwederze. Zaplanowano również rozmowy plenarne delegacji, a o 14:00 prezydenci wygłoszą oświadczenia dla mediów.

„Nie ma co ukrywać, że relacje polsko-węgierskie zdominowała w ostatnich tygodniach tematyka ukraińska. Zachęcamy naszych węgierskich przyjaciół do rewizji ich stanowiska zwłaszcza w sprawie dalszych sankcji wobec Rosji. Uważamy też, że państwa Europy Środkowej powinny akurat w tej sprawie mówić jednym głosem.”

-przekazał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE