Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu menedżerowi Roberta Lewandowskiego

Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K., byłemu menedżerowi Roberta Lewandowskiego. Polska Agencja Prasowa informuje, że mężczyzna został oskarżony o szantażowanie piłkarza i jego żony.  

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa od rzecznika Prokuratura Regionalnej w Warszawie, 18 maja 2022 roku prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K., byłemu menedżerowi Roberta Lewandowskiego. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące szantażowania „Lewego” oraz jego żony.

Jak ustalili śledczy, Cezary K. od września 2019 roku do września 2020 roku kilkukrotnie groził swojemu byłemu klientowi Robertowi Lewandowskiemu, że rozpowszechni informacje dotyczące „rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego”. Miał zastrzec, że nie zrobi tego,  jeśli piłkarz zapłaci mu 20 milionów euro.

Cezary K. nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił składania wyjaśnień oraz odmówił odpowiedzi na pytania prokuratora. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 tys. oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z Robertem Lewandowskim i Anną Lewandowską.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE