Wizyta prezydenta Słowenii w Polsce!

Dziś z oficjalną wizytą do Polski przybył prezydent Słowenii Borut Pahor. Przed południem odbył on spotkanie z prezydentem naszego kraju Andrzejem Dudą. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim sytuacji na Ukrainie. 

Prezydent Słowenii Borut Pahor przebywa obecnie w Polsce, gdzie przyjechał z oficjalną wizytą. W piątek przed południem w Belwederze odbył spotkanie z prezydentem naszego kraju . Następnie Andrzej Duda przekazał, czego dotyczyły rozmowy. Tematem była przede wszystkim sytuacja na Ukrainie.

Andrzej Duda podziękował Słowenii za wsparcie kilka tygodni temu wspólnej inicjatywy, by Ukrainie został przyznany status kandytata do Unii Europejskiej. Jak podkreślił, to bardzo ważna inicjatywa, która może zmienić wiele dla naszych sąsiadów, którzy obecnie walczą z armią rosyjską.

„Rozmowę zdominowała wojna, przede wszystkim wielkie pytanie, jakie cały czas sobie tu stawiamy (…) jak zakończyć wojnę, którą Rosja rozpoczęła na Ukrainie, jak spowodować, by rosyjska agresja na Ukrainę się zatrzymała i aby się cofnęła.”

-dodał Andrzej Duda. Później, o godzinie 13:00 odbyło się oficjalne śniadanie wydawane przez polskiego prezydenta na cześć jego słoweńskiego odpowiednika. Po 15:00 prezydent Słowenii złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE