Wołodymyr Zełenski nada Polakom specjalny status. Projekt wpłynie do parlamentu

Podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie, Prezydent Wołodymyr Zełeński złożył obietnicę wniesienia do parlamentu specjalnej ustawy. zrówna ona prawa Polaków i Ukraińców na Ukrainie.

Musimy zwrócić uwagę na uchwaloną w Polsce ustawę o osobach czasowo przesiedlonych z Ukrainy, która faktycznie zrównuje obywateli Ukrainy z obywatelami polskimi, za wyjątkiem prawa do głosowania. W związku z tym podobna ustawa zostanie uchwalona na Ukrainie z inicjatywy prezydenta – przekazał Serhij Nikiforow, rzecznik prasowy prezydent Zełenskiego cytowany przez agencję UNIAN.

Sam prezydent wygłosił natomiast odezwę do Polaków dziękując im za wsparcie. – Dziękuję wszystkim Polakom za wsparcie. Chcę przemówić do wszystkich z tej mównicy. Niech usłyszy to każde województwo, powiat i gmina, którego wsparcie i pomoc odczuwa się w każdym regionie, mieście, wsi, w każdej gminie Ukrainy. Prawie wszystkie nasze miasta są miastami siostrzanymi Polski. Nasze narody są również braćmi. Nasze kraje są siostrami. Jesteśmy krewnymi i nie ma między nami granic ani barier. Między narodami ukraińskim i polskim już dawno ich nie ma – dodał.

 Jedność naszych narodów musi pozostać niezmienna. Ani teraz, ani w przyszłości nikt nie ma prawa łamać tej jedności – wezwał Prezydent Ukrainy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE