„Duda zdobył ukraiński parlament, a Polacy serca wielu Ukraińców”. Ukraińcy komentują Białoruską propagandę

Aleksandr Łukaszenka w rozmowie z Władimirem Putinem powiedział, że Białoruś jeszcze będzie musiała pomagać Ukrainie, która zostanie zagarnięta przez Polskę czy NATO. Ukraińcy zaczęli komentować. Nie kryją sympatii do Polaków.

Fot. Facebook

Cytaty pochodzą z ukraińskiego fanpage’a „Jak tak kocham Lwów, że brakuje mi słów”, który skupia wokół siebie głównie mieszkańców Lwowa oraz, ostatnio, przesiedleńców ze wschodniej Ukrainy.

Ukraińcy śmieją się ze słów białoruskiego przywódcy. Mówią, że sami chętnie dołączą do Polski. Wklejają przytulających się prezydentów Polski i Ukrainy i piszą, że Andrzej Duda i tak już przejął ukraiński parlament, a nawet wziął prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na zakładnika.

Wbrew rosyjskiej propagandzie większość Ukraińców nastwionych jest do Polaków bardzo pozytywnie i nie widać ani jednego negatywnego komentarza względem Polski. Należy też pamiętać, że wielu mieszkańców Lwowa – także posługujących się językiem Ukraińskim – ma polskie korzenie. Część pracowała w Polsce, o czym często przekonywaliśmy się na ulicach miasta.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE