„Nowa Bucza” na Ukrainie. Rosjanie gwałcą tam dzieci!

Rzeczniczka praw człowieka poinformowała, że wieś Ołeksandriwka na południu Ukrainy stała się „nową Buczą”. Rosjanie torturują tam cywilów, w tym dzieci. Pojawia się coraz więcej przypadków gwałtów. 

Fot. Pixabay

Podczas Forum Ekonomicznego w Davos ukraińska rzeczniczka praw człowieka mówiła o zbrodniach, których Rosjanie od początku inwazji dopuszczają się na terenie Ukrainy. Kobieta zaalarmowała, że na południu kraju w obwodzie chersońskim pojawiła się „nowa Bucza”.

Chodzi o wieś Ołeksandriwka, w której wojska rosyjskie torturują i gwałcą mieszkańców. Co najbardziej wstrząsające, gwałcone są małe dzieci. Ludmyła Denisowa przekazała, że trzyletni chłopiec zmarł po zgwałceniu przez Rosjan, sześciomiesięczna dziewczynka została zgwałcona łyżeczką do herbaty, dziewięciomiesięczna dziewczynka została zgwałcona świeczką, a roczny chłopiec zmarł po zgwałceniu przez pięciu Rosjan. Nie żyją też dwuletnie bliźnięta.

Rzeczniczka praw człowieka doprecyzowała, że zbrodni dokonano w kwietniu, gdy wieś była okupowana przez Rosjan. Kobieta dodaje, że ze strachem czeka na to, co zostanie odkryte, gdy wyzwolony zostanie Mariupol i inne miasta obwodów: cherońskiego, zaporskiego, donieckiego i ługańskiego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE