Nie żyje Andy Fletcher, członek i współtwórca Depeche Mode

„Jesteśmy zszokowani i przepełnieni przejmującym smutkiem z powodu przedwczesnego odejścia naszego drogiego przyjaciela członka rodziny i zespołu Andy’ego „Fletcha” Fletchera” – poinformował Depeche Mode w krótkim oświadczeniu.

Fot. DMargoto, CC BY-SA 2.0 / Wikipedia

„Fletch miał złote serce i zawsze był wsparciem dla wszystkich tych, którzy potrzebowali wsparcia, życiowej rady, dobrego żartu czy zimnej pinty” – napisał Depeche Mode i dodał, że zespół stoi przy rodzinie i prosi o prywatność dla niej w tych ciężkich chwilach.

Pod koniec lat 70. Fletcher i kolega szkolny Vince Clarke założyli w Chinach krótkotrwały zespół No Romance, w którym Fletcher grał na gitarze basowej. W 1980 Fletcher poznał Martina Gore’a w pubie Van Gogh na Paycocke Road w Basildon. Wraz z Clarke trio, teraz całkowicie na syntezatorze, utworzyło kolejną grupę o nazwie Composition of Sound. Clarke pełnił funkcję głównego autora piosenek, a także był głównym wokalistą, dopóki w tym samym roku wokalista Dave Gahan nie został zwerbowany do zespołu, po czym za sugestią Gahana przyjęli nazwę Depeche Mode . Clarke opuścił grupę pod koniec 1981 roku, wkrótce po wydaniu ich debiutanckiego albumu Speak & Spell.

Ich kolejny album z 1982 roku, A Broken Frame , został nagrany jako trio, a Gore przejął główne obowiązki związane z pisaniem piosenek. Muzyk i producent Alan Wilder dołączył do zespołu pod koniec 1982 roku, a grupa działała jako kwartet aż do odejścia Wildera w 1995 roku. Od tego czasu główne trio Gahan, Gore i Fletcher pozostało aktywne, aż do wydania ich Album Spirit z 2017 roku i następująca po nim światowa trasa koncertowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE