Jest data końca wojny. Wywiad Ukrainy ma nowe dane

Rozmowy pokojowe stanęły w miejscu. Tymczasem rosyjskie wojska poczyniły znaczne postępy na wschodzie Ukrainy. Przedstawiciel wywiadu wojskowego Ukrainy Wadim Skibicki przedstawia sytuację i mówi do kiedy może potrwać wojna.

Fot. Kraków w Pigułce / Shutterstock

W rozmowie z niezależną rozgłośnią radiową Krym.Realii Wadim Skibicki ujawnia, że wojna będzie się ciągnęła. Świadczyć o tym może umacnianie Rosjan na swoich pozycjach i budowanie konstrukcji inżynierskich. Jak mówi, celem Rosjan jest teraz otoczenie armii ukraińskiej na wschodzie kraju oraz dotarcie do granic obwodów ługańskiego i donieckiego. Na wschodzie trwają ciężkie walki, ale liczba wojsk rosyjskich jest większa i ostatnio armia tego kraju osiąga znaczne wyniki.

Zdaniem szefa wywiadu, wojna może potrwać aż do zimy, ale pada wiele różnych możliwych dat. Te podało z kolei Radio Swoboda. Jest to m.in. 11 września – czyli wybory samorządowe w wielu regionach kraju. Według informacji Ukrainy, tego samego dnia mają się odbyć referenda w obwodach Donieckim i Ługańskim w sprawie przyłączenia ich do Rosji. Drugą możliwą datą jest 7 października – 70. Urodziny Władimira Putina.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE