Wstrząsające dane z Mariupola!

Doradca mera Mariupola poinformował, że pod gruzami zniszczonych budynków znaleziono w mieście kolejne 70 ofiar zbrodni wojennej. Kilka dni temu przekazano natomiast o 200 ciałach znalezionych w jednej z piwnic.

Do kolejnego wstrząsającego odkrycia doszło w Mariupolu. Jak informuje doradca mera Petro Andriuszczenko, pod gruzami zniszczonych budynków w mieście znaleziono kolejnych 70 ciał ofiar rosyjskich ataków. Miało to miejsce podczas rozbiórki na terenie dawnych zakładów Oktiabr.

Petro Andriuszczenko dodaje, ludzie zostali przygnieceni przez gruzy po ostrzale. Niestety, ze względu na stan zwłok, nie można było ich zidentyfikować. Ciała zostały już zapakowane w plastikowe worki i wywiezione do miejscowości Staryj Krym, gdzie zostaną pochowane w zbiorowym grobie.

Trzy dni wcześniej przekazano, że w piwnicy jednego z zawalonych bloków mieszkalnych znaleziono aż ponad 200 ciał w zaawansowanym stanie rozkładu. W sumie w wyniku rosyjskiej agresji w Mariupolu zginęło co najmniej 22 tysiące osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE