Zmieni się wiek emerytalny? Minister mówi wprost

Czy możliwe będzie podniesienie wieku emerytarnego? Na to pytanie odpowiedział dziś w „Poranku Tok FM” Waldemar Buda, minister rozwoju i inwestycji. Jak zapewnił, rząd PiS nigdy nie dotknie tej kwestii. 

Dziś rano gościem „Poranka Tok FM” był minister rozwoju i inwestycji Waldemar Buda. Pytany był między innymi o kwestię podniesienia wieku emerytalnego, która jest jednym z tzw. kamieni milowych polskiego Kraju Plany Odbudowy. Przypomnijmy, został on na początku czerwca zaakceptowany przez Komisję Europejską.

Jak zapewnił Buda, obecny rząd „nigdy nie dotknie wieku emerytalnego, który obniżył, a Platforma Obywatelska podwyższała”. Minister wytłumaczył, że zobowiązania w ramach Krajowego Plany Odbuwowy dotyczą tzw. efektywnego wieku emerytalnego. Oznacza to w praktyce, że będą proponowane rozwiązania jedynie dla osób, które będą chciały później przejść na emeryturę i tym samym dłużej pracować.

Osoby te mają otrzymać emeryturę, jednak nie będą musiały płacić z tego tytuły żadnego podatku. Takie propozycje mają zostać zaproponowane w przeciągu roku przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE