Jarosław Kaczyński odszedł z rządu

Jarosław Kaczyński poinformował, że nie jest już w rządzie. W rozmowie z Polską Agencją Prasową oświadczył, że premier i prezydent przyjęli jego rezygnację. Teraz stanowisko wicepremiera sprawować będzie Mariusz Błaszczak.

O tym mówiło się już od dawna. Dziś rano w rozmowie z Polską Agencją Prasową Jarosław Kaczyński oficjalnie poinformował, że zakończył swoją służbę jako wicepremier. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda przyjęła jego rezygnacje z rządu.

Kto zostanie jego następcą? Na to pytanie Jarosław Kaczyński również odpowiedział PAP. Stanowisko wicepremiera od tej pory sprawować będzie szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Zapytany, kiedy nastąpi jego powołanie, Kaczyński przekazał, że ta decyzja leży w gestii prezydenta.

Szef PiS uznał, że w rządzie udało już mu się wykonać plan, który sobie zakładał. Dodał, że dobrze wspomina te 20 miesięcy, kiedy urzędował w KPRM. Teraz ma skoncentrować się na tym „co jest dla przyszłości Polski najważniejsze”. Chodzi o przygotowanie Prawa i Sprawiedliwości do wyborów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE