Nie żyje Tadeusz Gołębiewski. Założyciel luksusowych hoteli oraz fabryki słodyczy TAGO!

W wieku 79 lat zmarł znany przedsiębiorca Tadeusz Gołębiewski. Założyciel luksusowych hoteli oraz fabryki słodyczy TAGO. Przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny nie są znane. Był jedną z osób, która w czasie pandemii cały swój majątek poświęciła na wypłaty dla pracowników podczas, kiedy hotele nie mogły funkcjonować.

Tadeusz Gołębiewski (ur. 1 stycznia 1943) – polski przedsiębiorca, założyciel fabryki cukierniczej i sieci Hoteli Gołębiewski.

Życiorys

Ukończył technikum cukiernicze, a następnie Szkołę Główną Planowania i Statystyki (dziś SGH). Wyroby cukiernicze rozpoczął produkować w 1966. W 1972 założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tago pod Radzyminem. W 1989 postanowił wybudować hotel w Mikołajkach, gdzie kupił wcześniej ziemię. Hotel oddano do użytku w 1991. Inwestycja zwróciła się po 26 latach. W 1998 odkupił od spółki Orbis obiekt hotelowy w stanie surowym w centrum Białegostoku. W 1999 nastąpiło jego otwarcie. W 2002 kupił w Wiśle niedokończony hotel od Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej Gromada. Tę inwestycję ukończył wiosną 2003. Następny hotel powstał w Karpaczu. Jego otwarcie nastąpiło w 2010, a koszt budowy wyniósł 350 mln zł. Obecnie na trzydziestohektarowej działce buduje hotel w Pobierowie, który ma być największy z dotychczasowych.

Tadeusz Gołębiewski jest członkiem Polskiego Klubu Biznesu.

Ma żonę Grażynę oraz trójkę dzieci: Beatę, Monikę i Jarosława.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE