Prezydent Ukrainy z ważnym apelem. Chodzi o sankcje

Prezydent Ukrainy zwrócił się wczoraj wieczorem z ważnym apelem. Poprosił, aby siódmy pakiet sankcji przeciwko Rosji został przyjęty tak szybko, jak to tylko możliwe. Przekazał też, jak wygląda obecnie sytuacja w jego kraju w związku z rosyjską inwazją.

Wojna, którą Rosja wywołała na Ukrainie trwa nieprzerwanie od 24 lutego. Straty są ogromne, zarówno jeśli chodzi o stronę rosyjską, jak u ukraińskią. Rosjanie bez skrupułów atakują, mordują i gwałcą ludzi, a także dewastują miasta. We wtorkowym nagraniu prezydent Ukrainy przekazał, że najcięższa sytuacja panuje obecnie w obwodzie ługańskim.

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaapelował, aby przyjąć jak najszybciej siódmy pakiet sankcji wobec Rosji. Jak tłumaczył, Rosja musi odczuwać narastający nacisk z powodu wojny i jej agresywnej antyeuropejskiej polityki. Przypomnijmy, agencja Ukrinform przekazała, że Unia Europejska rozważa wprowadzenie w ramach kolejnego pakietu restrykcji sankcje na import rosyjskiego złota.

Zełenski dodał, że UE powinna zwrócić uwagę również na ostatnie rosyjskie groźby pod adresem Litwy, a także na kolejną falę nacisków związanych z dostawami nośników energii i kryzys żywnościowy. Jak tłumaczy, to wszystko przemawia za przyjęciem siódmego pakietu sankcji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE