Europejska Unia Nadawców publikuje oficjalne oświadczenie w sprawie Eurowizji

Wczoraj popołudniu Europejska Unia Nadawców oficjalnie poinformowała, że Konkurs Piosenki Eurowizji nie odbędzie się w przyszłym roku na Ukrainie. Oświadczenie zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej EBU.

Chociaż mówiło się o tym już od połowy czerwca, w czwartek ostatecznie Europejska Unia Nadawców potwierdziła. Przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji nie odbędzie się na Ukrainie.

Podkreślono, że EBU rozumie roczarowanie Ukrainy z powodu odebrania jej organizacji konkursu, jednak trzeba przede wszystkim myśleć o bezpieczeństwie każdego, kto pracuje przy imprezie i bierze w niej udział. Wyjaśniono także, że regulamin konkursu mówi o tym, że można go przełożyć w sytuacji siły wyższej, takiej jak właśnie wojna. W oświadczeniu dodano także, że ze względów na parametry techniczne i brak niezbędnej infrastruktury środowiskowej nie ma możliwości zorganizować konkurs w pobliżu granicy Ukrainy z innym krajem.

Przypomnijmy Europejska Unia Nadawców poinformowała 17 czerwca 2022 roku, że z przyczyn bezpieczeństwa Konkurs Piosenki Eurowizji w 2023 roku nie odbędzie się na Ukrainie. Zapowiedziano rozmowy z BBC, aby ewentualnie Wielka Brytania podjęła się roli gospodarza. Wówczas minister kultury na Ukrainie oświadczył, że jego kraj nie zgadza się z decyzją i będzie żądać jej cofnięcia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE