Unijni przywódcy zdecydowali. Historyczny moment dla Ukrainy

Szefowie państw Unii Europejskiej zdecydowali o przyznaniu Ukrainie i Mołdawii statusu państw kandydujących do Wspólnoty UE. To historyczny moment dla Ukrainy, która zmaga się z rosyjską agresją.

Jak przekazał wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych szef Rady Europejskiej Charles Michel, szefowie państw i rządów Unii zadecydowali o przyznaniu Ukrainie i Mołdawii statusu państw kandydujących do Wspólnoty. Podkreślił, że to niezwykle ważny dzień dla historii Ukrainy, który może wiele zmienić. Od końca lutego nasi sąsiedzi muszą walczyć z Rosją, która ich zaatakowała.

Na dobrą wiadomość zareagował już prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski przekazał, że pochwala decyzje przywódców unijnych i jest wdzięczny za wsparcie. Natomiast Andrzej Duda na Twitterze przyznał, że Polska aktywnie wspierała wnioski Ukrainy i Mołdawii i teraz cieszy się razem z nimi. Podkreślił także, że drzwi do do Unii Europejskiej powinny być otwarte dla ambitnych społeczeństw.

Przypomnijmy, Komisja Europejska w ubiegły piątek wydała pozytywną opinię w sprawie przyznania Ukrainie i Mołdawii statusu państw kandydujących do Unii Europejskiej. Wczoraj natomiast europosłowie przyjęli rezolucję wzywającą szefów państw i rządów, do bezzwłocznego przyznania Ukrainie i Republice Mołdawii statusu kandydata do UE.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE