Adam Niedzielski o czwartej dawce szczepionki na COVID-19!

Adam Niedzielski zabrał dziś głos w sprawie kolejnej dawki szczepionki na COVID-19. Zaznaczył, że ma nadzieję, że po wakacjach nie pojawi się wzrost zakażeń. Natomiast najprawdopodobniej we wrześniu MZ rekomendować będzie przyjęcie czwartek dawki prepratatu. 

Fot. Shutterstock

Minister zdrowia na antenie RMF FM zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Jak zaznaczył, epidemia wciąż jest z nami i przypadki wciąż się pojawiają. Jest ich oczywiście dużo mniej niż było w ciągu ostatnich dwóch lat, jednak można zauważyć w Europie tendencję do zwiększania się liczby chorych.

Adam Niedzielski przyznał, że najczarniejsze prognozy mówią, że jesienią będziemy mieć do czynienia z kolejną falą pandemii, a dziennie może pojawić się nawet kilkadziesiąt tysięcy przypadków. Natomiast wyraził nadzieję, że tak jednak w rzeczywistości nie będzie.

Dlatego zaapelował o przyjęcie kolejnych dawek szczepionki. Wiele osób rezygnuje z trzeciej dawki przypominającej, a to błąd. Teraz, resort czeka na dokumenty, które będą pokazywały, że to szczepienie jest nie tylko przeciwko pierwotnej wersji wirusa, ale względem wariantu Omikron. Zarówno Moderna jak i Pfizer wydał taką deklarację.

Jeśli EMA zatwierdzi ich badania, równeż Polska przedstawi możliwości korzystania z nich jako z czwartej dawki. Najprawdopodobniej może to się stać we wrześniu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE