Kolejny tragiczny wypadek na Giewoncie! Nie żyje 21-letni mężczyzna!

Tragiczny wypadek na Giewoncie w Tatrach. W trakcie przechodzącej wczoraj nad górami burzy piorun poraził turystę, który znajdował się w rejonie szczytu. Życia 21-latka z Ukrainy nie udało się uratować.

Fot. Policja Zakopane

29 czerwca br. około godz. 15 nad Tatami rozpętała się gwałtowna burza z licznymi wyładowaniami atmosferycznymi i nawalnym deszczem. W trakcie przechodzącej burzy piorun poraził turystę, który znajdował się bezpośrednio w rejonie kopuły Giewontu. Ratowników na miejsce zdarzenia wezwały postronne osoby. Pomimo szybkiego transportu śmigłowcem TOPR do zakopiańskiego szpitala nie zdołano uratować życia 21-letniego obywatela Ukrainy. O tragicznym wydarzeniu powiadomiono prokuratora, który polecił przeprowadzenie oględzin i zabezpieczenie ciała do dalszych badań. Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniali okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Osoby, które znajdowały się bezpośrednio w rejonie wypadku proszone są o kontakt z tatrzańską policją nr.tel. +48 478347400
Ratownicy przestrzegają!
W górach panuje duży ruch turystyczny, o czym świadczą kolejki osób oczekujących do wejścia na popularne szczyty. Giewont jest szczególnie narażony na wyładowania atmosferyczne z uwagi na metalowy krzyż na szczycie oraz zainstalowane na podejściu łańcuchy, które przyciągają pioruny.
Popołudniami burze w górach zdarzają się niemal codziennie. W związku z tym służby wydały ostrzeżenia meteorologiczne.
Przypominamy jak niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w górach!
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE